Címkék
A Disznókő birtok 1732 óta jegyzett első osztályú besorolású dűlőivel vezető szerepet tölt be a tokaji történelmi nagy borok újjászületésében. A tiszta, friss aszúk titkának keresése a Disznókő Szőlőbirtokot a szó legnemesebb értelmében vett úttörővé tette. A Disznókő nemes édes borai¬ban eszményi egyensúlyt alkot a gyümölcs tisztasága, a szőlőfajtákra jellemző frissesség és a botritisz által megteremtett összehasonlíthatatlan aromagazdagság.
A Dobogó Pincészetet 1995-ben alapította a Zwack család, mellyel Izabella egyik gyerekkori álma valósult meg. Jelenleg Pincészetünk Zwack Izabellán kívül borászunk, Domokos Attila tulajdonában áll. Szőlőink összesen 5 hektár nagyságú területen fekszenek Tokaj-Hegyalja szívében, Mád első osztályú dűlőiben. Legfontosabb célunk, hogy Magyarország és a világ számára megmutassuk Tokaj friss, vibráló, izgalmas arcát nem csak az aszúk, hanem a száraz borok tekintetében is, úgy, hogy közben hűek maradunk a borvidék több száz éves múltra visszatekintő kiváló hagyományaihoz.
Küldetésünknek tekintjük, hogy visszahelyezzük Tokajt a világ bortérképére, és nemzetközi szinten is minél ismertebbé és elismertebbé tegyük a Furmintot, mint őshonos és egyedülálló szőlő- és borfajtát. Pincészetünk fennállása óta évről évre számos magyar és nemzetközi díjat, elismerést és regionális trófeát szerez borversenyeken
1808-ban Urville-ben a Drappier család birtokát a csodálatos állapotban fennmaradt középkori clairvaux-i apátság körül hozták létre.
"Szőlőültetvényünket Urville-ben telepítettük, azon a terroiron, amely befogadta a Pinot Noir szőlőfajtát, amely ma már "az ereinkben folyik", és organikus és természetes eljárások szerint gazdálkodunk."
A szerémségi Ürög és Nyárád legjobb dűlőiben, magmatikus metamorf (szerpentin) ill. változatos tengeri üledékes kőzeteken, talajokon szőlészkedünk 245 és 320 m magasságban. Nem használunk gyom-, és rovarirtókat, műtrágyát. Alacsony hozammal és adalékanyagok mellőzésével készítjük borainkat a minőség és természethűség jegyében.
Dél-Magyarországon, Szigetvártól nem messze, Mozsgó határában terül el a pincészet, melyen 13 hektáron szőlőt, és úgyszintén 13 hektáron pedig almát termesztenek. 1999-ben szerettek bele ebbe a vadregényes baranyai tájba és első szőlőtőke elültetése is ehhez a területhez köthető. Mivel Andreas Ebner borász családból származik, ezért annak idején úgy gondolta, hogy igazán remek helyszíne lehet ez egy kis hobby-borászatnak, itt tökéletesen tud hódolni egyik kedvenc elfoglaltságának, a bor készítésnek. Ahogy telt az idő, egy több területet sikerült vásárolnia, melyből kinőtte magát az Ebner Pincészet.
A pincészet ökológiai gazdálkodást folytat a szőlőben, és a borkészítés során sincsenek uniformizáló technológiák vagy segédanyagok. A borokat spontán módon erjesztik, kizárólag minimális ként használva a készítés során. Hosszú erjedés, majd rövid idejű fahordós érlelést követően a tételek végül tartályban kerekednek a palackozásig, majd palackban a forgalomba kerülésig.