Akciós termékek

Gyártók

Információ

Márkák 343 márka

oldalanként
Mutat 253 - 273 / 343
  • Quinta dos Carvalhas

  • Rácz Lilla

  • Renzo Masi

  • Riczu Tamás

    Riczu Tamás borok a Villány-siklósi borvidékről. Riczu Tamás egy kreatív, tehetséges, fiatal borász, 2003-ban kezdte a „borászkodást”. Siklóson született és azóta is itt él. Neki a borászat, a szőlő művelése nem csak egy szakma, nem csak egy megélhetés, hanem elhivatottság, egy örök, végtelen „szerelem”, amiben mindig újabb és újabb kihívást talál.
    Tamásban van egy jó adag „rejtély”. Lehet, hogy nem tudatos az álmatag tekintet, lehet, hogy ő csak egyszerűen ilyen, mégis mindig titokzatosnak tűnik. Mivel borai az extra kategóriába tartoznak, még nagyobb nyomatékot kap, hogy Tomi (így hívják őt a borvidéken) különleges figura. 

    A Villányba-járók, a villányi borok ismerői és kedvelői, már 10 éve folyamatosan tudják, hallják, hogy Tamás komoly tehetség, kiváló borász és a régen a drabális borok híve volt. Borai komplexek, ízben, illatban és zamatban gazdagok, szépek és emlékezetes borok. Mára már a „drabális” helyére belépett a különlegesen finom bársonyosság.
    Pályafutása egyéni pályaszakasszal kezdődött, azt a Riczu-Stier időszak követte, és jelenleg családi vállalkozásban élet- és üzlettársával visszatért a kezdetekhez, „riczu tamás” néven kerülnek borai ismételten forgalomba. Villányi borok.

    Tamás borai 2006 óta a borversenyek állandó győztes résztvevői. 2009-től figyelve munkásságát, a Pannon régió és a Villányi borversenyeken kapott nagyarany és aranyérmeiből megállapítható, hogy Riczu Tamás volt a legeredményesebb villányi borász.

    Sikerei, a hagyományok és a természet tisztelete mellett, a modern technikai eljárások alkalmazása és a szakma iránt érzett alázatának az eredménye.

    „Ma már csak arra koncentrálok, hogy a szőlőben minden egyes „bogyóért” felelősséget tudjak vállalni. Felelősség tudatosságom alapelve, hogy a metszéstől kezdve a szőlő művelésén, a környezet és szőlő „barát” permetezésen keresztül, a szüretben, a kíméletes szőlő feldolgozásában (prés helyett szinte csak „simogatás” jár a bogyóknak, bár így nincs nagy lé nyereség, viszont a héjból kevesebb cserzesség jut a borba, viszont a magas extraktnak és az érett savaknak köszönhetően vörösboraim így is jól érlelhetőek és már viszonylag fiatalon élvezhetők), egészen a palack lezárásáig ott legyek minden mozzanatnál. Mindenről tudni szeretnék, ami a szőlőben és a borban történik.

    Siklóson saját 8 hektár szőlőterületemen Kékfrankos, Merlot, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc szőlőfajtákat termelek és tapasztaltam már eleget ahhoz, hogy ezt a birtokméretet átlássam és tudatosan irányítani tudjam.

  • Robert Mondavi & Philippe de Rothschild

  • Robert Weil

  • Rókusfalvy Pince

    Rókusfalvy Pince borok az Etyek-budai borvidékről. 1999-ben hobbiként kezdtem el borral foglalkozni, mert beleszerettem Budapest szőlőskertjének hangulatába, Etyek romantikájába. A kezdeti négyhordós termelés pár év elteltével egy életformává alakult – mára a több hektárosra bővült szőlőterületen 22000 palack bort készítünk évente. Az egyszemélyes vállalkozásból családi birtokká váltunk: feleségem, testvérem és fiam személyében olyan társakra leltem, akik mindig mellettem állnak ebben a szenvedélyemben. Etyeki borok.
    Mi azonban nem csak a birtokban gondolkodunk, számunkra Etyek, a borvidék és a magyar bor legalább annyira fontos.

    Hálás és szerencsés vagyok, hogy belevághattam ebbe az életre szóló játékba, ami reményeim szerint generációkon át tart. Ma már egy egész csapat dolgozik azon, hogy birtokunkon keresztül Önök is belekóstolhassanak a jó borba, Etyek ízeibe, a vidék romantikájába.

  • Royal Tokaji

    Royal Tokaji borok a Tokaj-hegyaljai borvidékről. Az 1990-ben alakult Royal Tokaji a borvidék legmeghatározóbb pincészetei közé tartozik. A kezdetektől egyik legfontosabb értékként kezelte a kiváló, történelmi első osztályú termőterületeket, melyek a kiemelkedő minőségű, egyedi borok készítését biztosítják. Tokaji borok.

    Jelenleg a pincészet a következő első osztályú területekről készít kimagasló évjárat esetén dűlős borokat: a mádi Szt. Tamás, Nyulászó és a Betsek, illetve a tarcali Mézes Mály kiemelt első osztályú területről.
    A Royal Tokaji díjnyertes borainak készítése a hagyományos tokaji borkészítési technológián alapul, de magukban hordozzák az újkori technológia adta előnyös tulajdonságokat is. A Royal Tokaji vezető szerepet játszott e legendás magyar borok újjászületésében, melyek a világhírű borszakíró és a borászat egyik alapító tagja, Hugh Johnson szavaival élve „még az imádkozó angyalokat is dalra fakasztja. 

  • Ruggeri

    A Ruggeri pincészet története mélyen gyökerezik a Valdobbiadene régió borászati hagyományaiban. Valóban, aki a terület régi térképeit nézegeti, a Case Bisoi vagy Bisol házakat fogja látni a Cartizze terület szívében. Már a 19. század közepén Eliseo Bisolnak volt egy kis pincészete Santo Stefanóban, fia, Luigi pedig 1920 körül épített egy másikat Montebellunában. Luigi volt Valdobbiadene egyik első borásza. 1950-ben Giustino Bisol új borászatot alapított unokatestvérével együtt, akinek vezetéknevét, a Ruggeri-t vették fel cégük márkaneveként.

  • Ruinart

  • Ruppert Pincészet

    Tény, hogy még nem vagyunk ott agyban, mint a nagyok. Viszont imádunk kísérletezni. Minden hülyeséget hajlandóak vagyunk elhinni, ha borról van szó, de inkább tanulni szeretünk, mindenkitől, aki ért hozzá. Utazunk, kóstolunk, felfedezünk. Igyekszünk folyamatosan fejlődni.

  • Sauska Pincészet tokaji borok

    Sauska Pincészet borok a Tokaj-hegyaljai borvidékről. Fiatal szőlészekből és borászokból álló nemzetközi csapatunk arra törekszik, hogy borainkban megalkuvások nélkül, a lehető legtermészetesebben és tisztábban jelenjen meg a fajta, az évjárat és a két borvidék- Tokaj és Villány – különleges potenciálja. Hiszünk abban, hogy a modern technológia és a kézműves precizitás egységében komoly erő rejlik. Ez az energia visz minket dűlőink mélyebb megismerése és ezzel remélhetőleg izgalmas, új borok felé.

    • Három szinten használhatóak ki a gravitáció adta lehetőségek, amely a kapcsolódó technológiai lépéseket nagyban leegyszerűsíti.
    • A prémium borok sajtolása a felső szinten, kisméretű (10-22 hl) préseken történik.
    • A dűlőink változatosságához igazítva a borokat kisméretű tartályokban, illetve hordókban (230-500 literes) erjesztjük.
    • Az egyszerűbb, frissebben piacra kerülő tételek tartályban erjednek, és csak részben kapnak fahordós érlelést.
    • Az érlelő pince befogadóképessége 200 db hordó. Döntően magyar és francia hordókkal dolgozunk. Minden tételt külön kezelünk, fejlődésüket napi rendszerességgel figyeljük és dokumentáljuk
Mutat 253 - 273 / 343